Wyniki I etapu IX Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

W dniu 16 kwietnia 2021r. o godzinie 9.00 w ZSTiO odbył się on-line I etap IX Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Każdy uczestnik rozwiązał test jednokrotnego wyboru składający się z 40 zadań.

Jako organizatorzy cieszymy się bardzo, że mimo panującej w obecnym czasie trudnej sytuacji epidemiologicznej udało się zorganizować „Banachiadę”. Jest to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć najwybitniejszego polskiego matematyka Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień
i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.

Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu IX Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

VIII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

LP. Imię i nazwisko uczniów Nazwa Szkoły Liczba punktów
1 Dominika Pabisz
Igor Sudyka
Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. M. Konopnickiej w Jaśle
63
2Piotr Prymon Natasza Kulesza Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu
63

im. Jana Pawła II
w Przeworsku
54

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie finałowym, który odbędzie się w formie stacjonarnej w dniu 2 czerwca 2021 roku.